Uncaria ČR Tahuari-Lapacho Original Uncaria - 100g

Kód: 974
Neohodnoceno
Značka: Uncaria ČR
236 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Tahuari Lapacho (Tabebuia serratifolia): v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení

 Tahuari bývá často zaměňováno s populárním Lapachem. Přestože je rozdrobená kůra obou stromů podobná, liší se nejen chutí, ale složením i účinky. (Lapacho je hnědá vnitřní část kůry všech stromů rodu tabebuia - a těch existuje více druhů např. impetiginosa).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tahuari bývá často zaměňováno s populárním Lapachem. Přestože je rozdrobená kůra obou stromů podobná, liší se nejen chutí, ale složením i účinky. (Lapacho je hnědá vnitřní část kůry všech stromů rodu tabebuia - a těch existuje více druhů např. impetiginosa).

Domovem tohoto stromu jsou pahorkovité oblasti peruánské Amazonie, do výšek 800 m. n.m. Tahuari je strom dosahující výšky až 30 metrů a průměru kmene až 3 metry. Zeleno-šedohnědá kůra je drsná, místy popraskaná, uvnitř měkká, krémově žlutá a nasládlá. Dřevo je světle žluté, tvrdé a velice odolné. Listy mají elipsovitý tvar, jsou pokroucené, lesklé, barvy zelenohnědé až hnědé. Nádherné květy ve tvaru zvonů jsou barvy žluté, bílé nebo fialové. Podlouhlé vejčité plody dorůstají 12-60 cm. Obsahují šedohnědá, okřídlená semena. Ve fytoterapii se využívá kůra, list a květ. Kmeny Tahuari sloužily jako materiál k výrobě lodí, z větví byly vyráběny luky a šípy. Dřevo má velmi tvrdé, odolné proti dřevokazným houbám.

 

Obsahové látky: naftochinonové deriváty - dehydro-alfa-lapachon, dehydroizolapachon, katechiny, flavonoidy - flavony, flavonoly, flavonony, saponiny, organické kyseliny - trihydroxybenzoová, veratrová, vanillová, steroly - beta-sitosterol, karoteny - beta-karoten,vitamíny - Kyselina askorbová, Kyselina nikotinová, Thiamin, Riboflavin, mikroelementy - Cr, Mn, P, Mg, Fe, ZN, Si, K, Sn, Ca. Za složku rozhodnou pro antitumorózní účinky je považován lapachol.

Složení: speciálně vytříděné, sušené a krájené vnitřní části kůry stromu Tabebuia serratifolia - Tahuari Lapacho. Ručně přebírané

Dávkování: nejčastěji 3–10 g (1 rovná nebo plná lžíce) kůry zalít necelým 1 litrem studené vody (množství vody se odpaří) a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 20 minut. Odcedit. Pít 3x denně sklenku, půl hodiny před nebo po jídle. Tahuari je možno užívat maximálně 3 měsíce, pak je nutno udělat minimálně měsíční přestávku. Je možno ho vařit společně s Vilcacorou.

Upozornění: není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Po dvouměsíčním užívání je třeba dodržet minimálně měsíční přestávku. Kůra je přechovávaná větších kouscích, aby se tak předešlo znehodnocení oxidací.

VÍCE INFORMACÍ O ROSTLINĚ SE DOZVÍTE Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÉHO ZDROJE

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaje
Obsah balení: 100 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: