Mumio zlaté - 60 tablet

Kód: 1451
Neohodnoceno
378 Kč
Skladem - ihned k odeslání (>5 ks)

trávení, klouby, imunita, omlazení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Mumio (Asphaltum, Shilajit, horská pryskyřice): normální stav kostí a kloubů, normální trávení, imunitní systém - antioxidant, menstruační komfort, duševní a poznávací činnost, omlazení, normální funkce reprodukčního systému, normální funkce močové soustavy, kontrola tělesné hmotnosti, metabolismus sacharidů a lipidů
Mumio je přírodní směs organických i anorganických látek. Anorganická část obsahuje více než 50 životně důležitých prvků, mezi nimi je 10 různých oxidů kovů. Organickou část tvoři kolem 30 makro i mikroelementů, 6 aminokyselin, řada vitamínů, éterické oleje a další biologicky aktivní látky. Vyjádřeno procenty obsahuje mumio kolem 15 procent vody, 18 procent nerostných látek, 14 procent látek bílkovinné povahy, 4 procenta tuků, 4 procenta steroidů. Zbytek pak připadá na bezdusíkaté organické látky.

Mumio - očištěné od příměsí – je tmavě hnědé barvy s lesklým povrchem, má charakteristickou aromatickou vůni a hořkou chuť. Jeho složení je nestálé, neboť při svém vzniku přibírá všechny dostupné prvky podle místa výskytu. Pak podle převládajících prvků hovoříme o mumiu zlatém, černém, měděném a podobně. Mumio či skalní balzám vyvěrá v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech hor Ťan-Šan v podobě krápníků či náletů, nebo je uloženo ve skalních dutinách ve formě malých stalaktitů svým tvarem připomíná slzy (kapky)

Jediným kritériem kvality mumia tak zůstává jeho čistota (čili nepřítomnost příměsí) a místo sběru. Při čištění skutečného mumia nejsou používána žádná organická rozpouštědla, pouze čistá voda.

První zmínky o léčení pomocí Mumia jsou starší než tři tisíce let. Znali ho v Babylóně, Persii, starobylém Egyptě, Afghánistánu, Mongolsku, Číně, ve Střední Asii, na Sibiři, v Řecku i v Římě. Jeho použití při léčení nemocí bylo a dodnes je opředeno mnoha tajemstvími. Mumio je slovo řeckého původu, v překladu značí "uchovávající tělo". Je historicky doloženo, že mumia se užívalo při mumifikování těl faraónů za vlády krále Džósera, jako farmakum bylo používáno starými Sumery a Akady, píše se o něm v indických posvátných knihách - védách, v lékařském spise Sušruta-Samhita, Čcaraka-samita. Lékař starověké Číny Čchiou se o něm zmiňuje v Knize o obtížných problémech. V dávných časech bylo mumio v Tibetu nazváno "králem léčiv". Vědomosti o jeho použití při léčbě nemocí se uchovávaly v tajnosti, předávaly se jen ústním podáním z otce na syna v nejpřednějších rodinách lékařů. V středověku pak poznatky o mumiu soustřeďovaly do rukou církevních řádů. Jen nejvýznamnější představitelé lékařské vědy (Avicena, Paracelsus, Agricola, Quiricus, Servet, Helmunt Stahl) znali jeho léčivé účinky. V první polovině osmnáctého století byly ve velkém devadesátisvazkovém díle vydaném v Číně shrnuty dosavadní poznatky o léčení touto přírodní substancí. V centru pozornosti a vědeckého výzkumu se ocitlo mumio v padesátých letech našeho století v řadě vyspělých zemí. Ve výzkumu jeho léčebných vlastností nejvíce pokročila Čína, Spojené státy americké, Indie, bývalý Sovětský svaz a Irán.

Vědecký výzkum mumia začal kolem roku 1950. Je zajímavé, že zatímco naši předkové přijali existenci a účinky mumia jako fakt a využívali jeho skvělých vlastností, současná věda se trápí stále stejnou otázkou - jak mumio vzniká. Jedna z nejnovějších teorií říká, že to jsou organické pozůstatky fauny a flóry, které se v průběhu tisíce let promísily a spojily s anorganickými skalními minerály. Je to jen teorie, nicméně všichni se shodují na tom, že naleziště mají tyto společné vlastnosti: lokace jsou vystaveny dlouhodobému a intenzivnímu slunečnímu záření, nachází se v nadmořských výškách od 3500 - 5000 m a nejsou znečištěna činností člověka.

Složení: mumio 200 mg v 1 tabletě.

Dávkování: na krabičce uvedeno pro dospělé 1 tableta 1- 2x denně po dobu 3 - 4 týdnů - poté je možno kůru opakovat po 4 měsících.

Upozornění: Změna konzistence mumia není na závadu (to znamená rozteklé). Je to taktéž uvedeno na krabičce. Mumio se téměř okamžitě rozpouští i tělesným teplem (na dlani). Je to přirozená vlastnost mumia a podle toho také poznáte kvalitně zpracované mumio (bez chemických přísad). Při pokojové teplotě vydrží bez změn kvaliny nebo vlastností do data doporučené spotřeby a mnoho déle.

Balení: 60 tablet

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerály
Obsah balení: 60 tablet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: